The Mt.Gox 150,000 Bitcoin Return Deadline: Oto, co musisz wiedzieć

Ostateczny termin składania planu naprawczego dotyczącego spłaty wierzycieli Mt. Gox przypada na 15 października. Oto, co musisz wiedzieć.

Zbliża się 15 października i jest to ostateczny termin na złożenie planu naprawczego dotyczącego spłaty wierzycieli Mt. Gox. Z ich roszczeniami ponad 150.000 bitcoins, co stanowi około 15% całkowitej wartości zadłużenia wobec wierzycieli, społeczność spekuluje na temat potencjalnego wpływu na rynek.

15 października: Co musisz wiedzieć

Sprawa Mt. Gox toczy się od lat i jest prawdopodobnie jednym z największych, jeśli nie największym włamaniem do kryptokurrency exchange.

W dokumencie opublikowanym 30 czerwca Sąd Okręgowy w Tokio wydał postanowienie o przedłużeniu terminu składania wniosków o plan naprawczy mający na celu zrekompensowanie wierzycielom ich strat do 15 października. Innymi słowy, jeśli sąd nie opóźni ponownie tego terminu, 15 października będziemy mieli większą jasność co do tego, jak i kiedy wierzyciele zaczną otrzymywać BTC, które stracili podczas ataku.

Do tej pory ponad 1000 wierzycieli zażądało ponad 150 000 Bitcoinsów, co stanowi około 15% BTC utraconych podczas ataku.

Sprawy do rozważenia

W ostatnim wątku Twittera, znany kryptokurrency rzecznik i inwestor Pan Whale omówił potencjalny wpływ na rynek, jeśli 150.000 bitcoins zostaną zwrócone do wierzycieli 15 października.

Jako istotny punkt jasności zauważył, że „…ten termin był wielokrotnie przesuwany z powrotem“, ale nadal „ważne jest, aby rozważyć katastrofalny wpływ, jaki może mieć na rynki“.

Użytkownik wyjaśnia, że Mt. Gox była w tamtym czasie największą giełdą BTC i była odpowiedzialna za ponad 70% transakcji Bitcoin w szczytowych okresach. W momencie ataku jeden Bitcoin był wart około 400 dolarów, podczas gdy obecnie handluje on ponad 10 000 dolarów, co stanowi wzrost o ponad 2400%.

„Zakładam, że po powrocie, wielu zacznie czerpać zyski z ponad ROI od 2014 roku.“ – Doszedł do wniosku.

Rzeczywiście, to jest coś, co należy rozważyć. Jednakże, warto również zauważyć, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby jakikolwiek wierzyciel otrzymał jakikolwiek bitcoin. Ostatecznym terminem jest przedłożenie planu odnowy.

150.000 Bitcoinsów jest obecnie warte ponad 1,6 miliarda dolarów. Szanse są takie, że proces rehabilitacji zajmie trochę czasu i prawdopodobnie zostanie rozłożony w czasie. A jednak należy pamiętać, że w rzeczywistości wielu wierzycieli prawdopodobnie będzie chciało czerpać zyski.