XRP przekracza 1 dolara po raz pierwszy od 2018 roku: co kryje się za nowym rajdem?

XRP przekroczył 1 dolara po raz pierwszy od 37 miesięcy, ponieważ altcoiny o dużej kapitalizacji zaczynają podążać za Ethereum.

Cena XRP przekroczyła 1 dolara we wtorek po raz pierwszy od marca 2018 roku , wyceniając jego rynkową wycenę na około 47 miliardów dolarów.

Co więcej, czwarta co do wielkości kryptowaluta na rynku globalnym wybiła się z parą Bitcoin ( BTC ), co spowodowało, że nabrała ona znacznego rozpędu technicznego.

Przeważnie rajd techniczny, niezbyt wiele podstaw

Kiedy XRP wahał się na poziomie około 0,75 USD, traderzy kryptowalut zauważyli, że struktura rynku XRP była zwyżkowa.

Cantering Clark, handlowiec kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi, powiedział, że XRP ma wszystkie techniczne komponenty do zebrania. Od tego czasu XRP wzrósł z 0,75 USD do ponad 1 USD.

We wtorek Clark powiedział :

„Nie na darmo, technicznie rzecz biorąc, $ XRP podjął wszelkie niezbędne kroki, aby być optymistycznym. Po wycofaniu się z giełdy i odpisaniu przez większość CT, spowodowało to zasadniczo brak rynku zarówno z pozycyjnego, jak i bocznego punktu widzenia. To może wzrosnąć znacznie wyżej ”.

Inny znany handlowiec, znany jako Kaleo, zauważył, że wybicie XRP przeciwko Bitcoin jest szczególnie optymistyczne

Po przebiciu powyżej 1 dolara Kaleo wyjaśnił, że XRP jest bliski wyrwania się z trzyletniego trendu spadkowego w stosunku do Bitcoina. On zauważył :

„$ XRP / $ BTC zaraz wyjdzie z ponad 3-letniego trendu spadkowego. Zero ekspozycji tutaj wydaje się nieodpowiedzialne. Kiedy ten sh * tcoin zaczyna pompować, wykonuje pionowe ruchy (czyli wszystkie naraz w przypadku serii). Wciąż bardzo wcześnie ”.

Objętość społeczna rośnie

Innym katalizatorem XRP u szczytu technicznego rozmachu jest jego rosnąca społeczność.

Według analityków Santiment, platformy do analizy danych, społeczny wolumen XRP gwałtownie rośnie wraz z kilkoma innymi kryptowalutami.

Analitycy stwierdzili :

„Większość #altcoinów utrzymuje trajektorię wzrostową na początku tygodnia, bez większego wzrostu wśród 100 najlepszych aktywów niż to, co widzieliśmy w przypadku $ STX, który odnotowuje najwyższy od 5 miesięcy wolumen społecznościowy. Inne skoki to $ XRP, $ XTZ, $ FTM i $ BTG ”.

Jeśli struktura techniczna XRP pozostanie nienaruszona, a wolumen społeczny pozostanie niezmiennie wysoki, pęd XRP może potencjalnie przenieść kryptowalutę na kolejny główny obszar oporu.

Technicznie rzecz biorąc, następny poziom oporu to około 1,20 USD, a ściana sprzedaży w skali makro na poziomie 2 USD, datowana na grudzień 2017 r.